Wbrew pozorom, złomowiska przyjmują nie tylko przedmioty wykonane ze stali i żelaza. Wiele punktów skupuje również odpady wykonane z innych materiałów, także niemetalowych. Zastanawiasz się, czy możesz sprzedać aluminium, miedź, a może elektronikę czy inne odpady? Wyjaśniamy, jakie elementy nieżelazne można oddać na złom! 

Co można oddać na złom oprócz elementów żelaznych?

Skupy złomu przyjmują głównie metale oraz przedmioty, które zawierają metalowe elementy.  W ten sposób można odzyskać wiele cennych materiałów, by ponownie je wykorzystać. Klienci dostarczający odpady mogą z kolei w bezpieczny sposób pozbyć się niepotrzebnych śmieci.

Skupy złomu w większości przypadków kupują: 

  • metale żelazne (np. stal, żelazo),
  • metale nieżelazne (np. miedź, aluminium),
  • przedmioty z elementami metalowymi, m.in. druty, kable, rury i urządzenia elektroniczne.

Wybrane punkty przyjmują również szereg innych odpadów, skupując np. makulaturę czy tworzywa sztuczne.

Skupowane nie mogą być oczywiście materiały niebezpieczne, takie jak np. ołów, kadm, rtęć, uran czy pluton. Niektóre skupy nie akceptują też pewnych dopuszczalnych metali ze względu na ich niską wartość rynkową lub brak popytu.

Dlaczego warto oddawać elementy do skupu?

Oddawanie metali i wszelkich elementów nieżelaznych oraz innych materiałów do skupu to wygodne, opłacalne, a w dodatku ekologiczne rozwiązanie. Doskonale sprawdzi się w sytuacji, gdy nie wie się, co zrobić z zalegającym złomem. W ten sposób można prawidłowo zutylizować nawet duże ilości odpadów, w dodatku otrzymując za to zapłatę.

Skupy złomu w dużej mierze pomagają dbać o środowisko. Korzystanie z ich usług to czynny udział w walce o lepszą przyszłość dla kolejnych pokoleń. Punkty tego typu przyczyniają się do zmniejszania ilości odpadów, ponieważ pomagają odzyskiwać i ponownie wykorzystywać powszechnie stosowane materiały w ramach recyklingu. Przez to pomagają też ograniczyć emisję zanieczyszczeń oraz zużycie energii związane z produkcją tych surowców. W efekcie zmniejszają ślad węglowy i ograniczają szkodliwe skutki ludzkiej działalności.

Gdzie oddawać elementy nieżelazne?

Elementy nieżelazne warto oddawać do sprawdzonego skupu, oferującego atrakcyjne stawki. Oczywiście trzeba przedtem sprawdzić, czy dany punkt rzeczywiście przyjmuje dany rodzaj odpadów. Najlepiej wybrać firmę z okolicy, by nie mieć kłopotów z transportem odpadów.

W Złomex prowadzimy skup aluminium, a także innych metali oraz elementów nieżelaznych. W razie wątpliwości zachęcamy do kontaktu. Zapraszamy do odwiedzin także wtedy, gdy nie ma się pewności, z jakiego metalu czy materiału wykonane są odpady. Obsługa sprawnie dokona oględzin i w razie konieczności wykona testy, a następnie przedstawi bezpłatną wycenę.

Oferujemy konkurencyjne stawki oraz szybką wypłatę gotówki. Działamy przez niemalże cały tydzień, od poniedziałku do soboty. Nie wiesz, co zrobić ze złomem czy innymi odpadami? Korzystnie sprzedaj zawadzające Ci elementy nieżelazne!