Odbiór Opon

Jeszcze do niedawna problem zużytych i niepotrzebnych opon był dosłownie zamiatany pod dywan. Najczęściej na wysypiskach albo je zakopywano lub po prostu spalano, w dodatku aut było tak mało na drogach, że tym problemem nikt się nie interesował. Jednakże statystyki pokazują, że coraz więcej Polaków może się pochwalić swoim samochodem, nauczyliśmy się też częściej wymieniać ogumienie w celu poprawy bezpieczeństwa, a co za tym idzie użyte i niechciane, nikomu niepotrzebne opony zaczęły się piętrzyć na wysypiskach. Do tego doszły regulacje związane z utylizacją tego materiału, które wysypiska niestety nie spełniały.

Czy chodzi tutaj o normy europejskie, które zostały stworzone ot tak? Nic z tych rzeczy, jeszcze niedawno głośno było o podpaleniu dużego wysypiska starych opon na terenie Hiszpanii, które zostało określone jako niebezpieczne dla środowiska, a okolicznych mieszkańców w promieniu kilku kilometrów od wysypiska ewakuowano. Nie bez powodu – wszystko ze względów bezpieczeństwa i dbałości o zdrowie. Dlatego też zużytych opon nie wolno porzucać, samodzielnie palić, bo można zagrozić swojemu życiu. Producenci w mieszankach gum stosują różne materiały, które mają poprawić przyczepność i właściwości jezdne, ale przy spalaniu dochodzi do wielu procesów, natleniania się, a to może prowadzić do bezpośredniego zagrożenia życia.

Dodatkowo takie spalanie negatywnie wpływa na środowisko naturalne. Tym samym przestrzegamy i zalecamy, aby usuwać niechciane i zużyte opony w skupach złomu takich jak nasz. Utylizacja przebiega zgodnie z normami i w bezpiecznych warunkach. Dlatego Wasz krok w kierunku oczyszczenia garażu ze zbędnego ogumienia jest krokiem w stronę ekologii i dbałości o środowisko naturalne. Zapraszamy!

Kontakt

Tel. 665-955-801

Kraków: Ul. Igołomska 27

Dlaczego my?

Najwyższe ceny i szybkie płatności – sprawdź nas!

W ciągu 15 min. rozładujemy każdy samochód. Mamy cztery place, dwie wagi, suwnice i dźwigi.

Pełna dostępność:
poniedziałek – piątek 7-21,
sobota 7-12

Autokasacja – płacimy dużo, części samochodowe używane – sprzedajemy tanio

Za nami już 10 MILIONÓW ton i 25 lat doświadczenia – skorzystaj z niego!

Wszystko w jednym miejscu: podstawianie kontenerów, samochody samozaładowcze, transport naczepami.

Zadbaj z nami o środowisko – odbieramy opony.

Doświadczony zespół chętnie odpowie na wszystkie pytania pod tel. 665-955-801

Mamy najlepsze ceny w całym regionie!