Aluminium jest jednym z najczęstszych surowców, jakie trafiają do skupu złomu. To m.in. puszki po napojach, felgi samochodowe, przewody, siodełka rowerowe, blachy dachowe, stare rury, garnki czy patelnie. Co później się z tym dzieje? Sprawdź!

Do czego wykorzystywane jest skupowane aluminium?

Skupowane aluminium jest poddawane recyklingowi. Pozwala na odzyskanie tego surowca z dotychczasowych wyrobów oraz wykorzystanie go przy produkcji kolejnych. W ten sposób łatwiej jest zaspokoić potrzeby różnych gałęzi gospodarki, a przy okazji pozytywnie wpłynąć na środowisko.

Dzięki procesowi recyklingu, z aluminium da się wytworzyć mnóstwo różnych rzeczy. I to wiele razy, bo tego typu metal da się przetworzyć wielokrotnie. Przykładowo, mogą w ten sposób powstać kolejne naczynia kuchenne, folia czy drobne przedmioty wyposażenia każdego domu. Tego rodzaju złom przyda się również chociażby przy produkcji opakowań, mebli, sprzętu sportowego, a także balustrad, drzwi czy okien. Mało tego! Ze złomu aluminium ponownie da się wyprodukować wiele komponentów transportowych – przykładowo, w przemyśle lotniczym właśnie z tego surowca wykonane są m.in. elementy skrzydeł oraz kadłuba samolotu.

Dlaczego warto oddawać aluminium?

Przekazanie aluminium do skupu złomu jest nie tylko szansą na pozbycie się starych, nieużywanych rzeczy, od lat zalegających na strychu czy w piwnicy. To również okazja do zarobienia pieniędzy. Według cennika Złomex.pl z 17 maja 2023 roku, za złom aluminium można dostać od około złotówki do niespełna 13 złotych za kilogram.

Dokładna stawka jest uzależniona od rodzaju złomu aluminium. Najwyższa obowiązuje w przypadku mieszanki aluminium i miedzi. Natomiast najmniej można dostać za aluminiowe kable.

Przy okazji warto zauważyć, że mówimy o cenach netto, a przy większej ilości metali oddawanych do skupu, cena podlega negocjacji. Są to również ceny orientacyjne. Dlatego tuż przed chęcią oddania aluminium na skup złomu warto zajrzeć na naszą stronę internetową i zapoznać się z aktualnym cennikiem.

Gdzie sprzedać aluminium?

W naszym kraju działa wiele skupów, przyjmujących złom aluminiowy. Ważne, żeby wybrać taki, który cieszy się dobrą renomą oraz działa legalnie. Świetnym przykładem jest firma Złomex.pl, która w tej branży ma już wyrobioną markę. Funkcjonuje zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów. Przyznane jej certyfikaty i wyróżnienia bez problemu da się znaleźć na stronie internetowej skupu. I chociaż tuż po wycenie klienci często proszą o gotówkę, to na życzenie możliwe są również inne warunki finansowania – przelew na konto oraz factoring.

Oferta firmy jest transparentna – dostępny jest m.in. jej pełny cennik. Mało tego! W siedzibie przedsiębiorstwa obecni są doświadczeni pracownicy. Masz dodatkowe pytania? Interesuje Cię skup aluminium? Zastanawiasz się w jaki sposób określana jest wartość konkretnego towaru? Zadzwoń! U nas możesz liczyć na profesjonalną pomoc.