Czasem pieniądze leżą na ziemi, tylko trzeba się po nie schylić. Tak właśnie jest w przypadku złomu. Systematyczne zbieranie i składowanie metali, które są przyjmowane na złomie, może pozwolić na dorobienie kilku złotych. Poza tym oczyścisz w ten sposób swoje otoczenie ze zbędnych materiałów, które mogą zostać przetworzone. Jeśli planujesz właśnie porządki w garażu, na strychu albo masz inny sposób na wyszukiwanie złomu – udaj się na złomowisko. W tym artykule dowiesz się, ile kosztuje złom i co wpływa na jego cenę.

Ile kosztuje złom i co wpływa na cenę?

Nie każdy wie, że złom złomowi nierówny. Niektóre materiały są w zdecydowanie korzystniejszych cenach od innych, dzięki czemu za kilka kilogramów można schować do portfela pokaźną sumę. Ceny złomu są uzależnione od rodzaju materiału, jak i od stopnia jego czystości. Poza tym, to ile kosztuje złom, w dużej mierze jest uzależnione od lokalizacji skupu – ceny mogą różnić się nawet o kilkadziesiąt proces, w zależności od firmy. I choć różnice w stawkach za kilogram złomu nie są znaczące, to stają się wyraźnie widoczne w przypadku sprzedaży większej ilości surowców.

Nie odpowiemy więc jednoznacznie na pytanie, ile kosztuje złom, bowiem każde złomowisko może ustalać swoje stawki. Wszystko zależy od tego, gdzie się udasz i co chcesz spieniężyć. Mając jednak na uwadze to, że praktycznie każdy złom może być ponownie przetworzony, to warto dbać o środowisko naturalne i zbierać wszelkie metale. Gdy będziesz mieć już pokaźną ilość, wybierz się na złomowisko, by ją sprzedać i zarobić.

Po ile jest złom?

Sprawdź aktualny cennik złomu, który obowiązuje w Złomex. Tam wyszczególniamy, po ile jest złom danego typu. Inne są bowiem ceny za złom stalowy i żeliwny, a inne za metale szlachetne. Poza tym zróżnicowane będą ceny w zależności od tego, jaki jest to rodzaj materiału – jaką ma formę (np. puszki, wióra, silniki itp.). Dodatkowo należy pamiętać, że to, ile kosztuje złom, jest zmienne w zależności od tego, czy sprzedają go osoby prywatne czy firmy.

Najwięcej płaci skup złomu za miedź. Możemy otrzymać do 36 zł za kilogram miedzi millbera i do 33 zł w kawałku. Znacznie niższe ceny są za złom miedzianych kabli czy elementów pojazdów, piecyków, nagrzewnic. Mniej też dostaniemy za skup aluminium, złom cynku, złom ołowiu czy złom mosiądzu lub brązu. Na złomowisku możemy także spieniężyć złom stali nierdzewnej niemagnetycznej 8%.

Zachęcamy, by sprawdzić, co masz w swoich zbiorach, a następnie poznać ceny w cenniku skupu złomu. Jeśli jednak masz wątpliwości, jakie materiały udało Ci się zgromadzić i ile są one warte, możesz liczyć na pomoc specjalistów. Nasi pracownicy dokonają selekcji, zważą dostarczone materiały i powiedzą, ile są warte. Możesz otrzymać gotówkę od ręki albo zapłacimy za towar przelewem w ciągu 2 dni roboczych.

Jaki skup złomu warto wybrać?

Jeśli interesuje Cię skup złomu w Krakowie lub Warszawie, zapraszamy do Złomex. Oferujemy atrakcyjne ceny za skupowane materiały i pomoc naszych fachowców. Świadczymy także usługi skupu aut i kasacji pojazdów. Jeśli jednak masz do nas zbyt daleko, wybierz dobry skup złomu, który cieszy się renomą wśród klientów, oferuje atrakcyjne ceny za złom i jest czynny w godzinach, które Ci odpowiadają. Warto też upewnić się, czy w danej lokalizacji skupowany jest rodzaj złomu, którego chcesz się pozbyć. Nie wszystkie skupy świadczą te same usługi. Masz pytania co do naszej działalności? Zapraszamy do kontaktu!