Nie wiesz, co zrobić z odpadami metalowymi? Dostępnych jest kilka opcji, dlatego warto mieć świadomość ich plusów i minusów. Wyjaśniamy, jakie korzyści niesie ze sobą oddanie złomu do skupu zamiast na wysypisko!

Rozwiązanie idealnie dla środowiska

Oddanie złomu do skupu zamiast na wysypisko śmieci to przede wszystkim bardzo ekologiczna alternatywa. W legalnych punktach przyjmowane odpady, które w zależności od ich stanu, składu i przeznaczenia są sprzedawane na rynku wtórnym, oddawane do recyklingu oraz bezpiecznie utylizowane. W ten sposób ogranicza się ilość kłopotliwych (a nawet też potencjalnie niebezpiecznych) odpadów.

Odzysk metali z odpadów jest procesem zdecydowanie mniej szkodliwym dla środowiska niż ich pozyskiwanie i produkcja. Podobnie jest z ponownym wykorzystaniem używanych części, np. samochodowych. Dzięki temu można znacznie zmniejszyć zużycie energii elektrycznej, ślad węglowy oraz emisję szkodliwych gazów, przy okazji chroniąc naturalne złoża.

Jeśli jest się osobą świadomą i odpowiedzialną, warto w ekologiczny sposób pozbywać się złomu. Dbanie o środowisko to walka o lepszą przyszłość naszej planety i kolejnych pokoleń.

Zysk finansowy dla obu stron

Ważną zaletą oddawania złomu do skupu zamiast na wysypisko jest też zysk finansowy. W tym przypadku korzystają obie strony. Odpady są odpowiednio wyceniane, a gotówka jest wypłacana od ręki, zgodnie z obowiązującymi stawkami. W ten sposób można pozbyć się zawadzających śmieci, a przy okazji jeszcze na tym zyskać.

Skupy złomu zarabiają na odpadach, ponieważ odzyskują części (głównie samochodowe) oraz surowce (przekazywane do hut albo zakładów produkcyjnych) na sprzedaż. Mogą być ponownie wykorzystane w różnych celach, dlatego nadal są wartościowe.

Wiele metali może być wielokrotnie przetapianych, bez uszczerbku na ich właściwościach, a także z różnych sprzętów, pojazdów czy maszyn z powodzeniem da się wymontować sprawne komponenty, które mogą być dalej wykorzystywane (np. podczas napraw czy renowacji).

W śmieciach kryje się wartość – trzeba tylko dać ją odkryć specjalistom. Przetworzony złom jest niezwykle przydatny, dlatego nie ma sensu, by zalegał na wysypisku śmieci.

Gdzie warto oddawać złom?

Złom warto oddawać jedynie do legalnych punktów z dobrymi stawkami. Wybierz skup w okolicy, który ma korzystny cennik – porównaj przynajmniej kilka opcji. Upewnij się też, że otrzymasz fachową pomoc przy np. identyfikacji oddawanych odpadów.

Złomex jest firmą działającą na rynku już od ponad trzech dekad. Nasz zespół doświadczonych, wykwalifikowanych pracowników zapewnia pełne wsparcie i szybko dopełnia niezbędne formalności. Jako profesjonalny skup złomu działamy w pełni zgodnie z przepisami i zasadami bezpieczeństwa. Dbamy o ekologię i środowisko naturalne, pomagając naszym Klientom prawidłowo oraz korzystnie pozbyć się odpadów metalowych.

Zachęcamy do wcześniejszego kontaktu telefonicznego lub mailowego. Odpowiemy na ewentualne pytania oraz przedstawimy wstępną wycenę. W razie potrzeby możliwy jest odbiór pod wskazanym adresem.

Nie oddawaj złomu na wysypisko śmieci – oddaj je do skupu, by zadbać o naturę oraz zdobyć trochę gotówki!