Metale kolorowe często nazywane są również metalami nieżelaznymi. Zaliczamy do nich metale oraz stopy metali, które nie zawierają w sobie domieszek żelaza. Wśród najpopularniejszych wskazać możemy miedź, aluminium, mosiądz, brąz, cynk, cynę czy ołów. Na czym polega recykling metali kolorowych? Gdzie oddać zgromadzone metale kolorowe? Sprawdź!
Recykling metali kolorowych – na czym polega?
Recykling to nazwa dla powtórnego wykorzystywania odpadów w celu wytworzenia nowego produktu. Choć najczęściej kojarzy nam on się z plastikiem czy papierem, to również w przypadku metali recykling jest powszechną procedurą. Zaliczamy go do jednej z istotniejszych form ochrony środowiska, a jego celem jest zmniejszenie nadmiernego eksploatowania złóż naturalnych i redukcja ilości odpadów.
Podstawową zasadą recyklingu jest maksymalne wykorzystanie zgromadzonych metali, przy jak najmniejszym nakładzie energetycznym i surowcowym. Stąd też recykling metali kolorowych cieszy się sporą popularnością i niemal każdy skup złomu przyjmuje je na swoje składy, oferując atrakcyjne stawki.
Dlaczego recykling metali kolorowych jest ważny?
Trudno wyobrazić sobie rozwój i funkcjonowanie świata bez udziału metali kolorowych. Znajdują one zastosowanie w wielu branżach, a ich ogromną zaletą jest możliwość powtórnego wykorzystania. Recykling metali kolorowych pozwala na zaspokojenie ogromnych potrzeb wszystkich gałęzi gospodarki, a zatem ich odzysk jest nie tylko istotny z punktu widzenia ochrony środowiska naturalnego, ale też funkcjonowania różnych gałęzi przemysłu. Warto także wspomnieć o tym, że recykling pochłania mniej energii, jest tańszy i bardziej ekologiczny, gdy porównamy go do tradycyjnego wydobycia i pozyskania tychże metali.
Metale kolorowe, czyli co?
Sprzedając odpady np. miedzi, mosiądzu czy ołowiu na złomowisku, można zasilić swoje konto niezłym zastrzykiem gotówki. Należy jednak mieć na uwadze to, że nie wszystko co wygląda na metal kolorowy, na pewno się nim okaże. Stąd też, jeśli masz wątpliwości, zalecamy gromadzić wszelkie odpady metalowe. Na skupie pracują eksperci, którzy bazując na swojej wiedzy i doświadczeniu, dokonują oceny przywiezionych metali i powiedzą Ci, co możesz za nie otrzymać. Do grupy metali kolorowych zaliczamy: magnez, aluminium, tytan, cynk, kadm, cynę, ołów, bizmut, cyrkon, kobalt, nikiel, miedź, pallad, srebro, platynę, złoto, molibden, tantal oraz wolfram. Do stopów natomiast mosiądz i brąz.
Gdzie oddać metale kolorowe?
Niemniej nie każdy skup metali kolorowych prowadzi skup tych samych metali, a ponadto stawki mogą się różnić. Warto dowiedzieć się, co oferuje dany skup. W Złomex oferujemy Państwu wiele możliwości – skupujemy m.in. złom aluminiowy, ołów, mosiądz, miedź cynk, stal nierdzewną i inne. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego skupu nawet, jeżeli nie do końca są Państwo pewni, jakim metalem dysponują. Nasi pracownicy szybko określą jego skład prostymi testami i przedstawią bezpłatną wycenę. Gwarantujemy wysokie stawki i szybkie wypłaty. Działamy od poniedziałku do piątku oraz w soboty. Jeśli jednak masz do nas zbyt daleko, poszukaj dobrego skupu w swojej okolicy. Metale kolorowe cieszą się sporą popularnością i bez trudu uda Ci się je sprzedać w dobrej cenie.