Naprawa auta to zawsze stresujący czas dla właściciela pojazdu. Wiąże się z koniecznością postawienia diagnozy, co nie zawsze jest łatwe, a także podsumowaniem kosztów naprawy. Znaczącą część kosztów stanowią części, które należy wymienić. Sposobem na zniwelowanie rachunku jest sięgnięcie po części używane do samochodów, które są zdecydowanie tańsze od nowych. Gdzie najlepiej szukać używanych części do auta? Sprawdź poradnik przygotowany przez ekspertów!

Używane części do samochodów nie tylko na aukcjach

Poszukiwanie części do samochodów nie jest łatwym zadaniem. Jeśli naprawiasz auto u mechanika, możesz zdać się na niego – wówczas ekspert sprowadzi dla Ciebie odpowiednie części nowe bądź używane. Możesz też dostarczyć mu znalezione przez siebie – wówczas wiesz za co płacisz i w jakim stanie części kupujesz. Oczywiście zakup leży także po Twojej stronie, gdy na własną rękę planujesz naprawę auta.

Zastanawiasz się, gdzie kupić używane części do samochodów? Pierwszą opcją są portale aukcyjne i ogłoszeniowe, a także sklepy online z tego typu produktami. Tam możesz wprowadzić interesujące Cię parametry i otrzymasz listę wyników, w których znajdziesz produkty spełniające Twoje wymogi. Ryzykiem jest to, że opis czy zdjęcia nie będa zgadzały się z rzeczywistością, a części będą np. bardziej wyeksploatowane, nie będą pasowały albo uszkodzą się w trakcie transportu.

Kolejnym miejscem, gdzie warto szukać części używanych do samochodów, są szroty, złomowiska i legalne stacje demontażu. Tam wielu Klientów oddaje swoje pojazdy na sprzedaż lub do kasacji, a eksperci wyciągają z aut to, co sprawne, w dobrej kondycji i nada się do dalszego wykorzystania przez kolejnych użytkowników. To ekonomiczne i ekologiczne!

Jakie części używane można kupić do auta?

Istnieje wiele rodzajów części samochodowych, które warto kupić z drugiej ręki. Nie wszystkie elementy się zużywają czy ulegają zniszczeniu w trakcie wypadków czy stłuczek. Na szrotach można znaleźć części samochodowe używane w świetnym stanie. Wśród najczęściej występujących elementów możemy wskazać m.in.:

  • używane lusterka i szyby,
  • felgi i ogumienie,
  • fotele samochodowe,
  • inne elementy wyposażenia, jak np. kierownica, plastiki, gałka zmiany skrzyni biegów,
  • reflektory,
  • silniki i elementy układu napędowego,
  • elektronikę samochodową,
  • elementy karoserii,
  • haki holownicze.

To oczywiście tylko krótka lista propozycji. Na szrotach czy aukcjach znajdziesz znacznie obszerniejszą ofertę produktów, dedykowanych do pojazdów różnych marek i różnych modeli aut.

Gdzie szukać używanych części do samochodu?

Zachęcamy, by zawsze przed zakupem upewnić się, że dana część będzie pasowała do Twojego auta. O ile na aukcji musisz zaufać sprzedawcy i temu, że dobrze sprawdziłeś wszystkie dane, o tyle na skupach samochodowych zwykle pracują eksperci, którzy dobrze wiedzą, czy część będzie odpowiednia. W Złomex prowadzimy sprzedaż części używanych. Na naszym szrocie znajdziesz części do aut zarówno blacharskie, jak i mechaniczne. Mamy w ofercie wyłącznie wysokiej jakości elementy – dokładnie sprawdzone i zweryfikowane. Nie sprzedajemy części, które nie są w pełni sprawne i budzą wątpliwości co do bezpieczeństwa czy żywotności. Złomex działa w branży od wielu lat, w ciągu których zbudowaliśmy bazę zadowolonych Klientów. Dołącz do tego grona! Zaufaj nam i kup używane części do samochodu bez ryzyka!